PLEASE WAIT
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
MENU
MENU

Odzyskaj pewność siebie!

Feromony jako forma zmniejszenia nieśmiałości i zbudowania drogi do pewności siebie


Nieśmiałość
 Gdy nie masz wystarczającej odwagi
Nieśmiałość utrudnia poznawanie nowych ludzi, zawieranie przyjaźni czy radość z potencjalnie pozytywnych przeżyć. Nieśmiałość sprawia, że inni nie doceniają naszych mocnych stron. Przyczynia się do zakłopotania i nadmiernego przejmowania się swoimi własnymi reakcjami. Nieśmiałość utrudnia osiąganie ważnych celów życiowych, szczególnie zawodowych, ale także towarzyskich.

Uczuciu temu zazwyczaj towarzyszą negatywne stany emocjonalne, takie jak depresja, lęk lub samotność wywołana obawą przed osobami odmiennej płci, które przywodzą na myśl możliwości związków intymnych.
Ludzie nieśmiali często czują się zakłopotani i onieśmieleni w pewnych sytuacjach. Ich skrępowanie jest tak silne, że zakłóca im życie społeczne i sprawia, że powiedzenie tego, co myślą lub zrobienie tego, co chcieliby zrobić, staje się trudne lub niemożliwe. Niektórzy w ogóle nie posiadają umiejętności społecznych. Nie umieją zacząć rozmowy, poprosić o podwyżkę, czy przemówić na forum.
Nieśmiałości najczęściej towarzyszą lęk, wstyd, zakłopotanie i cała gama pokrewnych odczuć. Do tego dochodzą zaczerwienienie twarzy, drżenie rąk, ucisk w żołądku, ściskanie w gardle, suchość w ustach.

Nieśmiałość a seks

Nieśmiali mężczyźni, jeśli chodzi o seks, niechętnie inicjują działanie. Są niezręczni, bierni, ulegli, martwią się o swoją sprawność, nie są w stanie wyrazić swoich odczuć i pragnień dotyczących seksu. Boją się, że jeśli dadzą upust swoim uczuciom, zostaną odrzuceni. Dla wielu nieśmiałych ryzyko intymności stanowi zbyt wysoką uczuciową cenę za związek seksualny ze znajomym czy partnerem.

Wpływ feromonów na nieśmiałość

Pomimo negatywnych skutków uczucia nieśmiałości i jego intensywności, można ją przezwyciężyć.
Sztuka uwodzenia jest jednym z rozwiązań, mimo tego, że osoby nieśmiałe mają z nią ogromne problemy. Korzystanie z syntetycznych feromonów to bardzo popularna metoda, głównie wśród mężczyzn. Te bezwonne związki działają bowiem na podświadomość, niwelując uczucie stresu czy zahamowania.

Przeprowadzone badania wykazały, że osoby stosujące feromony nie tylko zwracają na siebie uwagę płci przeciwnej, ale także nabierają większej pewności siebie, ponieważ ludzie w znaczny sposób zmienią do nich stosunek. O ile stwierdzono naukowo, że feromony ułatwiają kontakty międzyludzkie, to dodatkowo świadomość, że mają takie, a nie inne działanie, w znacznym stopniu obniża nieśmiałość.

W towarzystwie atrakcyjnej kobiety śródmózgowie mężczyzny zaczyna wytwarzać więcej hormonu dopaminy, która to daje mu przypływ energii potrzebny do pokonania nieśmiałości. Gdy zbliża się do kobiety, jego feromony docierają z kolei do podwzgórza jej mózgu.

Jak działają feromony?

Niezależnie od tego, czy mężczyzna używa perfum z feromonami, czy „czystych” syntetycznych feromonów, zdecydowanie zwiększa się jego pewność, że może odnieść sukces. Adrenalina rozszerza jego źrenice, a serce bije mu mocniej. Lekko się rumieni, nieco się poci, a skóra na głowie wydziela więcej olejku, czyniąc włosy bardziej błyszczącymi. Podobnie dzieje się w przypadku kobiet.

Prof. Zbigniew Lew Starowicz twierdzi, iż feromony działają, lecz nie są jedyną przyczyną pozbycia się nieśmiałości.

"Feromony mogą działać na zasadzie sugestii – w to wierzę. Wierzę również, że one mogą pomóc ludziom, którzy mają poczucie małej wartości, chcą przezwyciężyć nieśmiałość, uwierzyć w siebie – niech oni skrapiają się feromonami na wszystkie strony! Można też spróbować, jak na mojego partnera działa feromon użyty w perfumach. Jeśli okaże się, że go pobudza, to jest sens stosowania takich substancji, można go wykorzystać dla uatrakcyjnienia sztuki miłosnej."

Zwłaszcza podczas pierwszych kontaktów, kiedy trudno nam ocenić charakter spotkanej osoby feromony mają duże znaczenie. Co więcej, jeśli ktoś, kto posiada kompleksy i ma niewiele pewności siebie użyje substancji, która w jego przekonaniu poprawia jego atrakcyjność, może to dodatkowo zadziałać jak autosugestia. Jednak feromony to nie tylko autosugestia, efekt placebo, czy też, jak się części ludzi wydaje, wiara w produkt. Feromony to coś znacznie więcej. To związki, które mają konkretny wpływ na mózg człowieka.

Ludzie stosujący feromony stają się bardziej pobudzeni, przebojowi i towarzyscy. I nie ma to nic wspólnego z efektem placebo. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy osoba stosująca feromony zapomniała o ich użyciu lub też sprytny znajomy spryskał feromonami koszulę kolegi. Koledze nagle poprawia się poczucie humoru, staje się bardziej dominujący, przewodzi grupie i przyciąga innych do siebie. Feromony wpływają na konkretne obszary w mózgu osób je wdychających. Zarówno osób, które nas otaczają, jak i nas samych. W końcu, jeśli mamy feromony na sobie, działają one na nas najsilniej, ponieważ my wdychamy ich najwięcej.

Osoby pewne siebie kupują feromony często, aby dodatkowo wzmocnić dominację, autorytet i zyskać jeszcze większe poważanie ze strony innych ludzi - aby przewodzić grupie, wpływać i dominować.

A zatem feromony, jeśli nie są bezpośrednią przyczyną pozbycia się nieśmiałości, na pewno pomagają podnieść odwagę i świadomość bycia atrakcyjnym. Część ludzi stosuje feromony bezpośrednio pod nos przed wykonaniem ważnych spotkań oraz telefonów, aby być bardziej stanowczym i pewnym siebie.

Przeprowadzono szereg badań, które udowodniły, że kobiety używające substancji z feromonami miały wyższy poziom aktywności seksualnej niż te, które używały placebo. Owa aktywność w dużym stopniu była spowodowana większą śmiałością.

Wiedza o tym jak działają feromony oraz jak ich używać daje więc olbrzymie możliwości w codziennym życiu, w kontakcie z drugą osobą w pracy, podczas zdawania egzaminów czy też w nawiązywaniu nowych znajomości. Potwierdzają to liczni specjaliści w dziedzinie ludzkiej seksualności. Wyniki badań naukowych na temat feromonów przeczytać można na stronie Badania naukowe »

Zamów najsilniejsze feromony zwiększające Twoją pewność siebie oraz respekt otoczenia: NPA, The EDGE
lub zobacz wszystkie produkty »



Co na to ekspert?
dr n. med. Ryszard Smoliński
Specjalista seksuolog
www.seksuolog.org
"Udane życie płciowe człowieka to fundament spełnienia partnerskiego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Ale "do tanga" zwykle trzeba dwojga... Możliwość poznania osoby płci przeciwnej, zwrócenia na siebie uwagi, wywołania zainteresowania, wzbudzenia pożądania, czy podniecenia seksualnego zależy od bardzo wielu okoliczności. Zachowania te inicjują bodźce, które do nas

docierają. To dla mężczyzn, przede wszystkim, wrażenia wzrokowe, a dla kobiet doznania słuchowe. Dobrze wiedza o tym panie, kusząc przewiewnymi, kolorowymi sukienkami, dekoltami, czy wyrazistym makijażem. Panowie zaś, którzy zdają sobie z tego sprawę, mniej się stroją, za to często odpowiednio modelują tembr głosu. Nie bez znaczenia są bodźce węchowe, które choć często niewyczuwalne (podprogowe), mogą bardzo silnie oddziaływać na ludzi.

Feromony płciowe, to szczególne substancje lotne, które wydzielane są, między innymi, wraz z potem, łojem, wydzieliną z pochwy i oddechem. Niektóre z nich działają podobnie, choć z różnym nasileniem na większość osobników danej płci. Inne znów nabierają znaczenia dopiero wtedy, gdy warunkują się w oparciu o pozytywne przeżycia seksualne w przeszłości. Niektóre badania wskazują na to, że feromony odgrywają ważną rolę w biologii zachowań reprodukcyjnych ludzi. Na przykład, naturalny męski feromon pachowy, Androstadienon może zwracać uwagę kobiet. Już dawno temu zauważyli to bawarscy chłopi, którzy wkładali pod pachę chusteczkę, by ją później, przepoconą, włożyć do kieszonki marynarki na wiejskiej zabawie. Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu potwierdzają w swoich badaniach powyższe spostrzeżenia. Uważają, że Androstadienon wpływa na atrakcyjność mężczyzn w ten sposób, że "pachnący nim" facet łatwo zwraca na siebie uwagę pań, przy czym, im młodsza dama, tym to działanie to jest silniejsze. Gdy zaś kochankowie są już sobie bliscy, wyraźnie zwiększa pobudliwość seksualną i sprawia, że ich zbliżenia są częstsze i niemal zawsze spełnione."